Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Rõngu külalised Björkekärris

Külalistega tegeles kohalik eestlane Mart Saar, kes, olles küll majandusteadlane, töötab vabatahtlikuna palju ka kirikus. Külalistele tutvustas ta Koitjärvet, maatükki, mis kuulub eestlaste organisatsioonile ning kus on lubatud rääkida vaid eesti keelt. Sellepärast siis töömehed seal läbi raskuste eesti keelt rääkisidki, olles ehk ise kolmanda põlvkonna pagulased.

Laupäeva õhtul toimus kirikus klassikalise muusika kontsert. Esinejaks oli solist, kes korraldab muusikakollektiivi "Göteborg Barock" tegevust.

Nelipühajumalateenistus Björkekärri kirikus oli tormiline, pikad koraalid, hoogsad ülistuslaulud, pihikõne ja jutlus, hingestatud osavõtt armulauast. Jumalateenstuse algusosas leidis aset lastele mõeldud kava. See polnud siiski mitte suure päeva jaoks eraldi organiseeritud suur päev. Nimelt, koguduse ülistusansambli trummimees ütles mulle, et ta andis oma südame Jeesusele, ja sellest ajast peale hakkas koguduse ansamblis trummimeheks. Kogu see muusika ja tunnistused, need on lihtsalt selle koguduse elu.

Peale jumalateenistust toimus koolimajas pidulik vastuvõtt kaetud laudade juures. Vastuvõtul oli moderaator, kes kutsus inimesi rääkima oma kogemustest Björkekärri koguduses. Rääkisid 1950-1960-ndate pühapäevakooli- ja leerilapsed. Üks vana mees rääkis, et nende huvi Piibli vastu oli noortepundis nii suur, et piiblilugemise usinuse tõttu ununes kasutamata kiriku keldris olnud lauatenniselaud.

Külalisi oli kogunenud kakssada. Külalistelt küsiti, kes teist on siin leeritatud, kes laulatatud. Tõusis kätemeri. Küsimuse peale, kes teist on siin kirikus maetud, tõusis vaid üks käsi. "Me elame," oli kõigi vastus. See üks mees aga seletas oma käetõstmist nii: "Siin maeti minu vana inimene (see tähendab, "Vana Mina")."

Külalised Eestist rääkisid oma esimestest mälestustest Rootsis ja Rõngu koguduse elust.

Björkekärri ja Rõngu kogudust seob koostööleping.

Tagasi