Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Miina Kuusemaa on aasta kirikumuusik

EELK Kirikumuusika Liit valis Miina-Liisa Kuusemaa ning Tuuliki Jürjo 2012. aasta kirikumuusikuteks. Otsus tehti teatavaks KML üldkogul 18. märtsil 2013.

Praostkonna muusikasekretäri Miina-Liisa Kuusemaa eriliseks teeneks on kahe viimase aasta jooksul olnud Valga praostkonna laulupäevade sisu muutumine. Meie laulupäevad on juba kaks aastat olnud temaatilised. See on andnud erilise muusikalise tulemuse, kuigi see pole kooridele olnud kerge. Kuid Miina on tõmmanud koorid ja muusikud kaasa, nõnda et kõik on nõustunud õppima erilise, sageli kõrgel professionaalsel tasemel loodud kava. Nii kanti 2011. a. Sangastes ette Mart Jaansoni "Liturgia". Selleks oli ühendatud koorid, solistid, erinevad instrumendirühmad.
2012. a. kanti Elvas ette ainult nende heliloojate teoseid, kes on elanud või elavad Valga praostkonna aladel. Seejuures oli otsitud heliteoseid minevikust ning kanti ette ka uut loomingut. Valga praostkonnas on muusikuid ja sõnameistreid alati kutsutud looma vaimulikku muusikalomingut.

Miina-Liisa Kuusemaa on töötanud sihikindlalt selle nimel, et praostkonna laulupäevadel on olnud osa ka lastekooridel. Peale muude oma ja väliskooride on Valga praostkonna laulupäevadest võtnud meeleldi osa ka Tartu praostkonna koorid.

Valga praostkonna laulupäevad on viimastel aastatel saanud alati ka rahvusvahelist tähelepanu. Kohal on olnud koore ka Soomest, Rootsist ja Saksamaalt.

Peale oma laulupäeva on Valga praostkonna suur lasterühm käinud viimasel kahel aastal ka "Väikese küünla" laululaagrites. Miina-Liisa Kuusemaa on toonud Valga praostkonna lauljaid ka koraalimaratonile.

Miina-Liisa Kuusemaa on töötanud Puhja ja Rannu koguduste organist-koorijuhina aastast 1995, enne seda on ta olnud tegev Ida-Harju praostkonnas.
 
Miina-Liisa Kuusemaa on kutsunud kokku ja pidanud kaua ülal üht EELK silmapaistvaimat koori, Dionysiust. Selle on ta komplekteerinud põhiliselt väikeste Puhja ja Rannu koguduste alusel. Töös selle kooriga on ta korraldanud koostööd erinevate instrumentalistidega. Selle koori töö raames on ta toimetanud mh kaks kompaktplaati. Kooriga on ta teinud pikki kontsertreise, ka välismaal, ning osalenud paljudel EELK ettevõtmistel. 
 
Kohalikus vallas osaleb ta naiskoori "Läte" töös.

Aasta kirikumuusik kuulutatakse välja esimesel nelipühal Tallinna toomkirikus.

Tagasi