Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Õhtupalvus Nõos

Palvuse peakorraldajaks oli Nõo koguduse liige Taime Põld. Mina arusaadavalt naiste palvusel ei osalenud, kuid kohalviibinute muljete, trükitud kava ja kiriku teemakohaselt ettevalmistatud interjööri alusel annan üritusest väikese ülevaate.
Palvuse teemaks oli „Veeojad kõrbes“, mida illustreeris kaks kaunist maalireprot stendil. Loomulikult põlesid küünlad. Palvuse juhatas sisse Taime Põld ja alguspalve pidas EELK Rõngu koguduse õpetaja Lea Kärson. Palvuse sõnaosas tutvustas Taime Egiptusemaad, dialoogina esitati Jeesuse kõnelus Samaaria naisega Jh 4:3-42 ja jutluse pidas EELK Valga praostkonna vikaarõpetaja Diina Tuulik. Vahele kuulati viiulimuusikat Lembi Laine Kuusemaa ja Hanna-Liina Vingeli ning vaimulikke laule Edith Groote, Evi Eedla, Maarja Tobberi, Taime Põllu, Silja Kurise ja Sirje Solovjova esituses. Ühiselt lauldi ka kolm Taizé-laulu „Minu Jumal on minu lootus“, „Palume Sind“ ja „Südames rahu“. Läbi viidi ka pikem palveosa, mille lõpetas Meie Isa palve. Palvuse lõpus oldi veel toiduosaduses. Kokku võttis palvusest osa üle kolmekümne inimese.
Samal ajal pidasid Nõo päevakeskuses palvetundi seitse meest. Avalaulule KLPR 272 „Jeesus, minu kalju“ järgnes alguspalve. Seejärel pakkus Nõo koguduse õpetaja Mart Jaanson välja arutlusteema eeloleva pühapäeva jutluseteema Jk 1:12-15 alusel. Kõneldi kiusatustest nii Piiblis kui igapäevaelus. Kõrvale joodi ka teed ja kalja ning maitsti suupisteid. Jõuti puudutada ka küsimust, mis tõmbab või ei tõmba mehi kirikusse. Mehed lõpetasid koosviibimise ühise palvega.
EELK Nõo koguduse nimel tänan südamest kõiki ürituse korraldajaid ja osavõtjaid!

Mart Jaanson
EELK Nõo koguduse õpetaja

Tagasi