Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Praostkonna noortelaager Soontagal

"Järgne mulle" kohta käivat loeti Piiblist, kanti ette näitemängus ja jõudu selleks paluti Issandalt endalt.

Lapsed panid üles telgid, kokad välikatla ja juba põlvkonna sisseharjutatud laagrikava töötas hästi. Puu küljes platsi keskel oli päevakord ja tunniplaan ning sellest peeti kinni. Meie pühapäevakooliõpetajad näitasid ka metsalaagris hoolivust ja pühendumust. Laagris oli lapsi jälle palju, arvult 61, mis näitab kodu, pühapäevakooli ja kooli koostööd. Koos suurtega oli osalejaid 87. Toitu jätkus ja see oli tõeliselt maitsev.

Jeesus kutsus kord esimesteks jüngriteks kalamehi Galilea järve äärest – Peetruse, Andrease, Jakobuse, Johannese. Nii said ka meie lapsed kätte õnged ja asusid püüdma kala Soontaga paisjärvest, praadima ja sööma. Keegi lastest viskas kala ka läheduses kõndivale toonekurele. See sõi kala ära ja jäigi laagri toonekureks.

Lapsed kuulasid lugusid Piiblist ja pidid tegema nendest näitemängu. Nii sai lõkkeõhtuks kokku avara liikuva panoraami Jeesuse järel käimise lugudest. Tahame käia Jeesuse järel, olgu me väikesed või suured.

Pastorid rääkisid oma lood, mis on see eriline, olla Jeesuse järel käija kuulutustöös, öelda Jeesuse sõnu ja kutsuda nendega.

Maastikumäng viis lapsed Soontaga metsadesse ja jõe äärde, kus tuli käia juhtnööride järel, mis olid kord puu küljes, kord peidetud metsa. Seal pidid väiksemad ja suuremad pidama silmas, kas kõik jõuavad käia õige kiirusega, et keegi ei jääks maha. Olid kuumad päevad, kuid laagriplatsi ümber ja platsi keskel oli lehtpuude vari. Ja Soontaga paisjärv oli otse platsi kõrval.

Laagri jaoks oli valminud uus laagri laul.

Osalejaid oli väga palju Nõo ja Puhja kogudusest, palju oli ka Elva, Põltsamaa ja Põlva kogudustest, kuid osalejakogudusi oli veel seitse.

Täname laagri toetajaid: Haridus- ja Teadusministeerium, Misjoniselts Külvaja.

https://www.facebook.com/valgakirikuelu/

Tagasi