Infokaart

Sündmused

Detsember 2022
E T K N R L P
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

< Eelmine Järgmine >

Pildigalerii

Uudiskiri

Sinu e-mail

Liitu Lahku

Milleks liituda?

Saksa külalised EELK laulupeol Tartus

VALLO EHASALU

Sakslased nägid rongkäigus misjonieesmärki. Nad pidasid oma ülesandeks vaadata tee ääres seisjaile otsa ja lehvitada sõbralikult. Nad viibivad maal, kus inimesed tavaliselt ei ole leeris käinud, neil pole elukogemuste hulgas "aastat elu koos kirikuga", ja nad tahtsid näidata, et kristlased on sõbralikud inimesed. Oli neid, kes lehvitasid vastu, oli neid, kes pöörasid pea ära. Kuid vastulehvitajate hulgas oli mh ka üks meeldejääv seltskond, ehitajad kõrgel majakatusel. Saksamaal selliseid rongkäike kirikupäevadel ei ole.

Muljet avaldas see, et teed olid liikluseks suletud. Imetleti ka Arnold Rüütli osavõttu, kes ei piirdunud kõnepidamisega alguses, vaid viibis lõpuni kohal ja näiliselt ilma ihukaitsjateta. Ka Saksamaal osalevad poliitikud kirikupäevadel (pidades ettekandeid ja piiblitunde) ilma ihukaitsjateta, kuna kirikupäevade korraldust usaldatakse sedavõrd. Nende hulgas pole küll presidenti ega liidukantslerit.

Samuti jättis hea mulje linnapea Laine Jänes, kes tõesti pühendus kirikupäeva asjadele, nii laulupeol, avajumalateenistusel kui ka korraldustoimkonnas.

Sakslastele jättis veel sügava mulje laulmine väga suures kooris. See on miski, mida lauljatel on elus vaja. EELK Valga praostkonna külalised, Eschwege Kantoraadi kaheksakümnest lauljast välja valitud 31, Eschwege Kantoraadi Kammerkoor, oli õppinud laule jõudumööda juba kodus, Saksamaal.